Prasklý klip na tlumiči alternátoru

Prasklý klip na tlumiči alternátoru

Příspěvekod Káčko » 23 dub 2010 08:27

Soubor ke stažení ZDE

Takhle zní na volnoběh prasklý klip na tlumiči alternátoru. Je to něco na zpúsob dvojhmotového setrvačníku jenže v menším .Jak ten klip praskne, tak spadne do vany a většinou se rozemele na cucky a poškodí i převodovku a kusy klipu se mohou dostat kamkoliv do motoru. Oprava znamená motor ven, následně dekl spojky , spojku ven a za ní velké zadní prsa motoru. Závada je zřídkavá a častěji se stává u modelú do 05. Od roku 06 kdy je silnější alternátor který je zpřevodován o 8% do rychla oproti 05 a starším se to stává méně často. I tak je to závada zřídkavá ale o to drsnější.......
Tento zvuk je jen na volnoběh, při 1000ot zmizí, motor jde normálně jen při vypnutí motoru a jeho doběhu také zarachotí.
Trochu v malém lze tento zvuk vypozorovat při vypnutých světlech,a jiných spotřebičích při studeném motoru a chodu na volnoběh, stetoskopem, kdy je slyšet lehké cvakání a harašení na zadním ložisku alternátoru. Neharaší to alternátor sám, ale přes hřídel se k němu přenáší pazvuky z tlumiče záběru aletrnátoru. Jakmile se zapnou světla či další spotřebiče pazvuk zmizí, protože alternátor je pod zátěží a vymezí vúle v pružinách tlumiče. Tento zvuk je zpúsoben nepravidelným chodem na volnoběh, který je pro 18tky příznačný a faktem, že v tlumiči alternátoru není žádná tlumící vložka. Jen kov na kov a ocelové pružiny.


Zdarec všem R
Honda Goldwing 1500 SE
skutrmoto.cz
Uživatelský avatar
Káčko
 
Příspěvky: 465
Registrován: 23 čer 2009 11:27
Bydliště: Praha 10, 603460165

Zpět na Foto návody GL1800 od Winga

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron